Szlaki turystyczne, góry

14209752281_2db9baeee4Rejon Bielska-Białej, to obszar górzysty. Dzięki temu, obszar ten wykorzystywany jest turystycznie, jako chętnie uczęszczany obszar wędrówek górskich. Wokół miasta znajduje się aż 16 szczytów górskich, chętnie uczęszczanych przez turystów. By dostać się na szczyt, można wykorzystać poza pieszą wycieczką, dobrze funkcjonującą kolejkę górską, która jako kolej linowa w Polsce, stanowi przykład i wzór dla innych tego typu udogodnień. To jedna z najnowocześniejszych górskich kolei linowych na terenie naszego kraju, którą można dostać się tuż pod szczyt Szyndzielni.
Bielsko-Biała, to nie tylko górskie szlaki turystyczne. To również szlaki narciarskie, rozciągające się na blisko 60 kilometrach długości. To wymarzone miejsce do spędzenia zimowych wakacji dla każdego pasjonata zimowego szaleństwa. Bielsko-Biała może stanowić świetną bazę wypadową do 9 szlaków narciarskich znajdujących się w tym rejonie.
Ale to nie koniec atrakcji turystycznych, które istnieją w mieście i jego okolicy. Znane i chętnie odwiedzane są trzy nizinne szlaki turystyczne, mianowicie żółty Szlak Najazdu Szwedzkiego, szlak czarny oraz zielony Szlak 700-lecia Bielska.

Bielsko-Biała stanowi smakowity kąsek dla wędrówek pieszych, czy przejażdżek rowerowych, od wielu lat przyciągając uwagę turystów, którzy zostawiają tu swoje serce i wracają tak często, jak to tylko możliwe.

Rodzaje żwirów ogrodowych pochodzących z naszego regionu.