Spacery po Beskidzie Śląskim

beskid slaskiGóry są miejscem, gdzie można odzyskać siły oraz nabrać dystansu do otaczającej rzeczywistości. To właśnie wśród natury można szybko się zregenerować i odpocząć, aby po powrocie do codzienności tryskać energią. Każdy, kto poznał już dobroczynny wpływ klimatu górskiego i wędrówek po polskich szczytach, z pewnością będzie chciał, i to nie raz, w góry wrócić. Właśnie taką miejscowością górską, do której się wraca, jest Szczyrk.

Jest ono idealnym miejscem do aktywnego odpoczynku, dzięki temu, że właśnie stąd można zaplanować wiele ciekawych tras do przejścia. Wśród najpopularniejszych i najczęściej uczęszczanych są szlaki w Skrzycznem, Klimczoku albo na Dolinę Biłej, czy też Przełęcz Karkoszczonka. Szczyrk to nie tylko Beskid i malownicze szlaki, które zapierają dech w piersiach. To również atrakcje turystyczne, których tam nie brakuje. Wszyscy turyści lubiący ruch i adrenalinę mogą skorzystać z wielu profesjonalnie przygotowanych atrakcji. Wśród najciekawszych znajdują się parki linowe, gdzie można zmagać się z wysokością i poczuciem równowagi.

Bardziej odważni z pewnością będą chcieli, choć raz wziąć udział w skokach tandemowych albo pojeździć quadami. Oprócz tego na turystów czekają zabytki. Spędzając urlop w Szczyrku koniecznie należy odwiedzić, chociaż te najważniejsze zabytki, do których zalicza się: Sanktuarium Maryjne, deptak nad Żylicą, plac św. Jakuba, Beskid Arenę, czy też Kolej linowa na Skrzyczne. To nie wszystkie ważne miejsca, w których trzeba być. Jest ich znacznie więcej, ale żeby je zobaczyć koniecznie trzeba przyjechać na dłuższy pobyt, który można odbyć w pensjonaty. Do dyspozycji gości są również hotele dysponujące nowoczesnymi basenami, jak również tańszy nocleg w Szczyrku.

Z pewnością wybór miejsca noclegowego nie będzie trudny, ponieważ konkurencja jest dość spora. Każdy, kto lubi komfort i wygodę znajdzie coś dla siebie. W Szczyrku na pewno każdy się odnajdzie, ponieważ tutejsza atmosfera i klimat tego miejsca jest niepowtarzalny. To właśnie on sprawia, że tak chętnie się tu wraca.