Podróbki perfum – jak nie dać się nabić w butelkę?

Pomimo, że zakupy internetowe oznaczają wygodę i oszczędności, to rynek e-commerce niesie ze sobą również pewne zagrożenia dla potencjalnego kupującego. W internecie nie brakuje bowiem towaru podrabianego, który tylko naśladuje, bardzo często nieudolnie, oryginał. Ze względu na szeroką skalę procederu handlu podróbkami, niektóre towary zdążyły zyskać miano zakupów podwyższonego ryzyka. Perfumy są tu najlepszym przykładem. Jak można rozpoznać oryginał kupując w internecie? Przyjrzyjmy się temu nieco bliżej.

ZACHOWAJ ROZSĄDEK
davidoff

Pierwszym sygnałem, który powinien wzbudzić w nas czujność, jest cena. Perfumy w internecie zazwyczaj są tańsze niż w stacjonarnych punktach sprzedaży, ale jeżeli uznane produkty, jak np. Davidoff Cool Water, są oferowane w cenie 50 zł za 125 ml flakon, nie ma co liczyć, że produkt będzie oryginalny. Kolejna rzecz, na którą obowiązkowo należy zwrócić uwagę, to flakon. Te, do których rozlewa się podróbki, zwykle są wykonane nieco inaczej. Powód jest bardzo prosty – odwzorowanie wszystkich detali oryginalnego flakonu jest kosztowne a przez to – nieopłacalne. Zawsze zatem zwracaj uwagę na kolorystykę, czcionkę, wysokość i załamania. Uważny obserwator z całą pewnością wychwyci wszystkie różnice.

NIE KUPUJ U NIEZNANYCH SPRZEDAWCÓW

Aby zminimalizować lub ograniczyć do zera ryzyko zakupu podróbki, należy uważnie dobierać sprzedawców. Najwięcej podróbek sprzedawanych jest na aukcjach internetowych, zatem najlepiej jest ich unikać. Jeżeli jednak decydujesz się na zakup produktu z takiego portalu, koniecznie sprawdź czy sprzedawca posiada zarejestrowaną działalność. Warto również poszukać jego witryny internetowej. Najbezpieczniejszym miejscem są drogerie online o uznanej marce. Zakup w takim miejscu daje nam praktycznie 100 proc. pewności, że kupiliśmy oryginalny towar.

Dla porówniania – oryginalne perfumy