Festiwale, imprezy

2136178095_ba092505b3Bielso-Biała, to ośrodek kulturalny Podbeskidzia, który znany jest z mnóstwa imprez cyklicznych i festiwali.
Wśród nich, najważniejsze to, Bielska Zadymka Jazzowa, czyli festiwal z gwiazdami jazzu światowego formatu, który odbywa się na przełomie stycznia i lutego.
Rozmuzykowane Bielsko, to również comiesięczne, cykliczne koncerty w salach zamku bielskiego, czyli Muzyka na Zamku.
Innym, znanym świętem miasta, popularnym zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów jest czerwcowa impreza Dni Bielska-Białej. Liczną publiczność przyciągają gwiazdy kabaretu oraz polskiej sceny muzycznej, tłumnie pojawiające się i występujące na imprezie.
Bielsko Biała, jako jedno z kilku miast w rejonie, gości u siebie największą imprezę folklorystyczną, czyli Tydzień Kultury Beskidzkiej, zapraszając do siebie m.in. zespoły z zagranicy. To wielkie święto wszystkich górali i nie tylko, na które zjeżdża się rzesza turystów z całej Polski, a także i z zagranicy.
Inne wielkie wydarzenia, to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, odbywający się we wrześniu, promujący twórczość Jana Sebastiana Bacha i muzykę organową, czy Festiwal Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, poświęcony w całości współczesnemu malarstwu.

Bielsko-Biała, to prawdziwe centrum wydarzeń. Nie ma tu miesiąca, w którym nie odbywało by się ważne wydarzenie artystyczne, czy kulturalne, dlatego każdy pasjonat znajdzie tu coś dla siebie. Od miłośnika fotografii, filmu, po miłośnika malarstwa, czy muzyki poważnej.

Pamiętaj, że powyższe wskazówki mogą ulec zmianie, a nowe wydarzenia kulturalne są ciągle planowane i ogłaszane. Dlatego warto regularnie sprawdzać różne źródła informacji lokalnej.

Sponsorzy: www.hotel-rodan.pl