W gminie Komorniki szczególną uwagę zwraca się na stworzenie sprzyjających warunków do edukacji zarówno wczesnoszkolnej i przedszkolnej, jak i starszych dzieci i młodzieży. Gmina wspiera działania związane z organizacją niepublicznych punktów opieki dzieci. Co niewątpliwie zachęca do ich powstawania potencjalnych właścicieli owych ośrodków.
O przychylnemu nastawieniu i wsparciu gminy same za siebie przemówią liczby. W 2013r. na terenie gminy Komorniki istniało 9 niepublicznych przedszkoli i punktów przedszkolnych, a także 8 żłobków. A ta liczba ciągle się zwiększa. Bardzo pozytywnym faktem jest również, że licząca sobie niespełna 15 tysięcy mieszkańców gmina może pochwalić się 12 publicznymi przedszkolami oraz tymi z operatorem prywatnym.
W porównaniu do innych poznańskich gmin Komorniki mają tutaj niezwykłą przewagę. Jeszcze przed paru laty Komorniki nie radziły sobie ze zwiększoną migracją w te okolicy młodych ludzi, co skutkowało tym, że wiele dzieci nie było przyjmowanych do publicznych przedszkoli. A jak można się domyśleć, nie każdego było stać na przedszkole prywatne bez dofinansowania, gdzie miesięczny koszt uczęszczania jednego dziecka wahał się pomiędzy 800-1000zł. Oczywistym jest zatem fakt, że koszt posłania np. dwójki dzieci do przedszkola dla niejednej rodziny pochłaniałby jej całomiesięczny budżet.
Teraz jednak sytuacja wygląda zupełnie inaczej. A Komorniki, które tak chętnie wybierane są przez deweloperów stawiających nowe osiedla, mogą sprostać wyzwaniu napływających młodych rodzin. I znajdują się tutaj wśród pozostałych gmin poznańskich na korzystnej pozycji.
W rekrutacji 2015/2016 Komorniki znalazły się pośród sześciu gmin około poznańskich, w których wszyscy składający aplikację dla przedszkolaka rodzice uzyskali miejsce w nich dla swoich dzieci.
Koszt pobytu w publicznym przedszkolu stanowi około 20% pobytu w przedszkolu prywatnym. Zatem za 8 godzin(z wyżywieniem) pobytu naszej pociechy w ośrodku zapłacimy nie więcej niż 200-250zł/msc.
Udanych zapisów życzy przedszkole Komorniki.