Festiwale, imprezy

2136178095_ba092505b3Bielso-Biała, to ośrodek kulturalny Podbeskidzia, który znany jest z mnóstwa imprez cyklicznych i festiwali.
Wśród nich, najważniejsze to, Bielska Zadymka Jazzowa, czyli festiwal z gwiazdami jazzu światowego formatu, który odbywa się na przełomie stycznia i lutego.
Rozmuzykowane Bielsko, to również comiesięczne, cykliczne koncerty w salach zamku bielskiego, czyli Muzyka na Zamku.
Innym, znanym świętem miasta, popularnym zarówno wśród mieszkańców, jak i turystów jest czerwcowa impreza Dni Bielska-Białej. Liczną publiczność przyciągają gwiazdy kabaretu oraz polskiej sceny muzycznej, tłumnie pojawiające się i występujące na imprezie.
Bielsko Biała, jako jedno z kilku miast w rejonie, gości u siebie największą imprezę folklorystyczną, czyli Tydzień Kultury Beskidzkiej, zapraszając do siebie m.in. zespoły z zagranicy. To wielkie święto wszystkich górali i nie tylko, na które zjeżdża się rzesza turystów z całej Polski, a także i z zagranicy.
Inne wielkie wydarzenia, to Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej, odbywający się we wrześniu, promujący twórczość Jana Sebastiana Bacha i muzykę organową, czy Festiwal Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”, poświęcony w całości współczesnemu malarstwu.

Bielsko-Biała, to prawdziwe centrum wydarzeń. Nie ma tu miesiąca, w którym nie odbywało by się ważne wydarzenie artystyczne, czy kulturalne, dlatego każdy pasjonat znajdzie tu coś dla siebie. Od miłośnika fotografii, filmu, po miłośnika malarstwa, czy muzyki poważnej.

Sponsorzy: www.hotel-rodan.pl